Cinsel Bölge Estetiği

Op. Dr. D Yelda Doğan Vajina Daraltma Operasyonu cinsel bölge estetiğinin bazı kadınlar için zorunlu olduğunu belirtiyor ve devam ediyor. “Cinsel bölge estetiği denilince tüm kadınların ilgisini çeken bir konu olduğunu biliyorum. Hanımlar en çok eşlerinin onlara söylediği ‘eskiden daha mı dardı acaba? ‘ cümlesiyle irkilip, düşünmeye başlarlar. Çünkü doğum yapan kadınların doğumdan yıllar sonra böyle bir sorunla karşılaşılacakları akıllarına bile gelmezdi. Çoğu zaman kadın bunu kendinde bir eksiklik olarak kabul etse de bana göre geçen yılların her insanın organizmasında bir takım değişiklikler yapması ve özellikle her zaman belirttiğim gibi, kadın denilen yeryüzündeki insan neslinin devamını sağlayan mucizevi yaratığın, bu neslin devamını sağlamak için vücudundan, fiziğinden ve anatomisinden bir şeyler kaybetmesi ile ortaya çıkan son derece olağan bir durumdur.”

Kadının ; yaptığı doğumların, doğumdaki bazı travmatik yaklaşımların sonucunda vaginasında bir takım deformasyonlar meydana gelebilir ki bunlar; sistosel (idrar kesesinin vagina ön duvarına doğru sarkması), rektosel (rektumun vagina arka duvarına sarkması), sistorektosel (her ikisinin birlikte olması), perine laserasyonları yani yırtıkları ( genellikle doğum sırasında uygun dikilmemiş vagina girişinde ortaya çıkan kötü anatomik görünüm), vagina relaksasyonları (vaginada gevşeme), bağ dokusunda gevşemeye bağlı dudak sarkmaları ve benzeri durumlar olarak sıralanabilir. Ancak bunların bozulmuş anatomik görünüm ve cinsel konforsuzluk, tatminsizlik ve eşler arasında cinsel olarak yaşanan fiziksel ve psikolojik sorunların yanında idrar kaçırma,vaginal akıntılar, ancak elle yardım yapılarak gaita yapabilmek gibi kötü sonuçları olabilir.

Bunların yanında doğuştan gelen ; dudaklardaki asimetrik görünüm, gereğinden büyük dudaklar (yalnızca estetik açıdan değil, iç çamaşır ve pantolon giydiğinde sürtünme ile yaralar açılmasına neden olabilir.), vaginanın yine doğuştan geniş oluşu, vagina da enine veya boyuna perdeler oluşu yada kızlık zarındaki doğumsal birtakım defektler, vaginanın hiç olmayışı gibi çoğaltabilmenin mümkün olduğu bir takım anomalilerde mevcuttur .

Yukarıda ; Yahu bu cinsel bölge estetiği de kısaca biz doktorların Vajina Daraltma Operasyonu dediğimiz olay için neymiş, ne gibi durumlarda yapılırmış, diye düşündüğünüz şeyleri açıklamaya çalıştım.

Asıl meselemiz bu gibi problemleri ; Tıp fakültesini bitirip ; Uzmanlık sınavında Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kazanmış, bu bölümde en az altı yıl uzmanlık eğitimi almış, bu eğitimin tamamında kadın üreme sisteminin anatomisi (vulva yani büyük ve küçük dudakların, vagina girişinin bulunduğu dış cinsel bölge, vagina, rahim ağzı, rahim, tüpler yani kanallar, yumurtalıklar bunlarla bağlantısı ve komşuluğu olan idrar torbası, rektum gibi organlar), bu organların işlevleri, hastalıkları, damarlanmaları ve sonunda bu organlara yapılabilecek tüm ameliyatları, yine bu organlar hasarlandığında nasıl ameliyatla düzeltileceği, tümörlerinden nasıl arıdırılacağı, anatomik bozukluklarının nasıl düzeltilebileceğini uygulamalı olarak yapan,çocuğu anneden doğurtan ve doğum sonrası her türlü problemi çözme yetisine sahip olduğu için kendisine Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktor Op. Dr. D Yelda Doğan bu alanda Vajina Daraltma Operasyonu ndaki başarıları gerek sosyal medya hesaplarında hasta yorumları gerekse de tüm dünyada takip edilen bloglarda hasta takvimi.com adresinde hastalarımın konuyla alakalı yazmış olduklarını okumanızı ve bu alanda bir operasyon yaparken bu yorumları da dikkate almanızı tavsiye ederim.

Bu konuda tercih siz değerli hastalarıma bırakıyorum, kısaca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktor ünvanı verilmiş bir Hekim mi?

Yoksa uzmanlık eğitimi boyunca kendi branşında son derece yeterli anatomik, fizyolojik, cerrahi eğitimi almış ama kadın üreme sistemi ile ilgili hiçbir şekilde uzmanlık eğitimi almamış Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları mı ?

Eğer bu ayrım iyi yapılmaz ise karşımıza Memelere silikon yapan ortopedistler, rinoplasti (burun düzeltme) yapan ürologlar, yüz geren jinekologlar, karın geren beyin cerrahlarına rastlamamız hiç de şaşırtıcı olmayacak……

Vajina Bölgesi Estetik Ameliyatları (Vajina Daraltma Operasyonu )

Kadının cinsel organlarına uygulanan estetik operasyonlar bazı fiziksel ve psikolojik gereksinimlerin bir sonucudur. Bu operasyonlar çoğu zaman kadınlar tarafından arzulansa da bazen çiftlerin cinsel mutlulukları için birlikte verdikleri kararların sonucu olarak yapılan ve sonuçları da son derece yüz güldürücü olan ameliyat çeşitleridir. Bu operasyonlar şunlardır;

Labiaplasti : Vulvada genellikle asimetrik veya normalden büyük olan Küçük dudakların düzeltilmesi operasyonudur.
Vajinoplasti : Vajinanın daraltıması sonucu sürtünmeyi arttıran, vajina kaslarını kuvetlendirip cinsel memnuniyeti arttıran bir ameliyattır.
Vajinal Gençleştirme Operasyonu: Vajinal gençleştirme ameliyatı Vajinoplasti ve Labioplasti operasyonlarının birlikte yapılmasıdır.
Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi) : Sıklıkla dini ya da sosyo-kültürel nedenlerle yapılan kızlık zarının yırtılmış kısmını onarmak için yapılan bir çeşit vajinoplastidir.

Himenoplasti = Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarı onarımı yani himenoplasti bazı toplumsal ve ahlaki tabular nedeniyle genç kızların yaptırmak durumunda kaldıkları bir çeşit operasyondur. Bu operasyonda gizlilik bizim en önemli koşulumuzdur. Hasar görmüş olan kızlık zarı bölümünü çıkarıp, yepyeni bir kızlık zarı oluştururuz. İşlem yaklaşık 1 – 1,5 saat süren, son derece hassas ve titiz bir uğraş gerektiren ve bu işte gerçekten deneyimli olan kişilerce yapılması gereken bir operasyondur. Operasyon sonrası uzun bir dinlenme periyoduna gereksinim yoktur. En geç 5 gün içinde iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Bizim önerdiğimiz, operasyon sonrası dikkat edilecek bir takım hususlara özen gösterildiğinde sonuçlar son derece başarılıdır. Operasyon sonrası 6 – 8 hafta sonra cinsel ilişki yapılabilir. İlişkiye girilmediği taktirde bu kalıcı onarım işlemi ömür boyu garantilidir.

Vajinal Gençleştirme Operasyonu (Vajina Daraltma Operasyonu )

Bu operasyon vajinoplasti ve labiaplasti operasyonlarının ikisinin birlikte yapılmasıdır. Genellikle yaşlanmaya ve vajinal doğumlara bağlı genişlemiş bir vajina ve sarkmış küçük dudaklar için yapılan vajinoplasti ve labiaplastinin kombine yapıldığı operasyon türüdür. Sonuçları yine son derece iyi olan, en fazla 5 günde aktif iş hayatınıza dönebildiğiniz, 2 ay sonra cinsel hayatın başlayabildiği, günü birlik yapılan ve yaklaşık 3 saat kadar süren bir operasyondur. Sizin ve eşiniz için yepyeni bir cinsel hayat sayfasının açıldığı bir operasyondur. Hastalarımızdan edindiğimiz gözlemlere dayanarak söyleyebiliriz ki sonuçlar mükemmeldir.

Vajinoplasti Operasyonu

Doğumlar, yaşlılık, bağ dokuların gevşekliği, vajinal relaksasyon dediğimiz özel bir durum veya doğuştan vajinanın geniş olması gibi durumlarda kadının kendisinin veya eşinin ya da her ikisinin birden daha iyi bir cinsel hayat için talep ettikleri bir operasyon türüdür. Bu operasyonda vajina daraltma ve vajinayı saran kas ve bağ doku sıkılaştırma işlemi uygulanır. Sonuç olarak vajina daralmış, sıkılaşmış, daha fazla sürtünme hissi yaratarak hem kadının hem erkeğin seksten daha fazla haz aldığı bir anatomik yapıya sahip olmuş olur. Cerrahi sonuçlarını son derece başarılı olarak gözlemlediğimiz, hasta memnuniyetinin çok ileri düzeyde olduğu bir operasyon çeşitidir. Bu operasyon da hem kadının hem de erkeğin birlikte olumlu sonuçların gördüğü seks hayatlarını yeniden şekillendiren, karşılıklı aldıkları hazzı arttıran, bu yönden bakıldığında eşlerin birbirlerine olan ilgisini olağanüstü arttıran bir operasyondur. Bu operasyon yaklaşık 2 saat süren günü birlik yapılıp, uzun süre istirahat gerektirmeyen bir ameliyattır. Operasyon sonrası en fazla 5 gün içinde işinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası 2 ay sonunda cinsel hayata başlayabilirsiniz. Bizim ameliyat ettiğimiz hastaların gözlemleriyle elde ettiğimiz sonuçlar tam anlamıyla mutluluk vericidir.

Labiaplasti

Vajinanın dış kısmında bulunan küçük dudaklar olarak bilinen Labia Minor denilen anatomik yapıların plastik ve estetik cerrahi yöntemler kullanılarak boyutlarının ve şekillerinin düzeltilmesidir.

Bir çok kadın düzensiz ve şekil bozukluğu olan labialar ile doğarlar. Sonradan gelişen labia şekil sorunları yaşlılığa veya geçirilen vajinal doğumlara bağlı olabilir. Normalden büyük olan küçük dudaklar kadında cinsel açıdan özgüven eksikliği, benlik saygısının azalması gibi psikolojik problemlere neden olabilir. Kadınlar genelde muayene sırasında bile bu durumdan utanırlar. Bazı kadınlar dergilerde ve filmlerde gördükleri kadınlar gibi olmak istediklerini belirtirler. Bazen de kadınlar aşırı büyük olan küçük dudaklardan dolayı kot pantolon giyememe veya giyince dudakların tahriş olup kanaması, mayo bikini giyince dışarıdan belli olması, spor yaparken zorluk olması gibi şikayetlerle labiaplasti ameliyatı olmak isterler. Bu ameliyat sonrası hem kadının cinsel bölge anatomisi estetik bir görünüme kavuşur. Hem de kronik tahrişe bağlı yaşanan ağrı, acıma hissi ve kanama ortadan kaldırılmış olur. Labiaplasti olmak için doğum yapmayı beklemeye gerek yoktur. Labiaplasti yaklaşık bir saat süren günü birlik yapılan sonrasında uzun süreli yatak istirahati gerektirmeyen bir ameliyattır. Bizim bu ameliyatı yaptığımız hastalara bakarak söyleyebilirim ki sonuçları gerçekten çok mutluluk vericidir. Ameliyat sonrası 2 – 4 günde normal iş hayatınıza dönebilirsiniz. Cinsel hayat operasyondan 2 ay sonra başlayabilir. Operasyon sonrası duyu kaybı beklenmez. Tam aksine cinsellikte öz güveni artan kadın ilişkiden daha fazla haz almaya başlar. Labiaplasti sadece sizde değil partnerinizde de sizdeki iyi değişikliği farkettiği için heyecan yaratacaktır.Vajina estetiği fiyatları, labioplasti fiyatları ve Vajina Daraltma Operasyonu fiyatları için tercih ettiğiniz klinikle iletişime geçiniz. Genital estetik Antalya, Konya, Denizli, Isparta, Burdur, Muğla, Fethiye, gibi illerden gelen hastalarımıza en iyi hizmeti kliniğim de vermekteyim.

Genital Estetik ameliyatında iyileşme süreci ?

Genital estetik ameliyatı sonrası hastalar yaklaşık 30-60 dakika arası bir periyot içinde takip edilir. Özellikle Operasyon yapılan bölge kontrol edildikten sonra hasta taburcu edilir. Birkaç gün dinlendikten sonra iş hayatına başlayabilrler..

Vajina Daraltma Operasyonu açlık gerektirecek bir operasyon olduğundan operasyondan önce 5-6 saatliklik dilimlik hasta da açlık olmalıdır. Açlık sadece yiyecek ve içecek ile sınırlı olmayıp su ve sigara gibi benzeri içecekler de muhakkak tüketilmemelidir.

Vajina Estetiği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vajina Daraltma Operasyonu yapılmasına tıbbı olarak karar verilmişse evlilik olayından en az 1, 1,5 ay öncesinden ameliyatı yapmalıdır .Bazen evlenip boşananmış bayanlar sıfırdan hayat kurma yeniden başlangıçlara adım atmak için Kızlık Zarı’na Kesin Çözüm Antalya Kızlık Zarı Dikimi yapılan yerlerde ilkin Kızlık Zarı operasyonu da talep edilmektedir. Kısacası bu tür durumlarda hastalarımıza Vajina Daraltma Operasyonu ile beraber kızlık zarı tamiri de yapmamız mümkün.

VAJİNAL ESTETİK (Vajina Daraltma Operasyonu )

Antalya Vajina Daraltma Operasyonu ve Op Dr Yelda Doğan Antalya Genital Estetik Uzmanı aramalarınızda size yeterli bilgi ve tecrübe ile hakkımızda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vajina estetiği , vajen daraltma , labioplasti , klitoris operasyonları nı rahatlıkla ve tatmin edici ve kesin çözüm anlayışı ile  sonuçlandırma garantisi vermekteyiz.

GİZLİLİK TAAHHÜTNAMESİ
Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler, sizin yasal haklarız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01,08,1998,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Jinekolog Op. Dr. D. Yelda DOĞAN